Najważniejsze informacje organizacyjne dla uczestników VIII Biegu Niepodległości

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dla uczestników VIII Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości.

 1. VIII Gnieźnieński Bieg Niepodległości będzie miał patriotyczną oprawę (m.in. Msza Św. w intencji ojczyzny, ustawienie wart i składanie wieńców i kwiatów pod pomnikiem Bolesława Chrobrego, odśpiewanie Hymnu Polski przed startem, w pakiecie startowym okolicznościowa biało – czerwona koszulka i biało czerwony kubek).
 2. Biuro zawodów – sala sportowa II LO Gniezno ul. Łubieńskiego 3/5 w dniu zawodów (piątek 11.11.2022) w godzinach 8:30-10:00.

Podstawą odbioru pakietu startowego jest okazanie przez zawodnika biletu na bieg z QR kodem. Odbiór pakietu startowego przez inną osobę jest możliwy również za okazaniem biletu na bieg z QR kodem.

 1. Pakiet startowy zawiera: numer startowy, agrafki, okolicznościową koszulkę, pamiątkowy kubek, kupon rabatowy do sklepu firmowego Altom.
 2. Każdy Uczestnik wg regulaminu musi biec w pamiątkowej koszulce, którą otrzyma w pakiecie startowym.
 3. Pamiątkowa koszulka – odbiór w biurze zawodów na numer startowy (kupon narożnik numeru startowego).
 4. Start – ul. Łaskiego okolica katedry; metagnieźnieński  Rynek
 5. Trasa biegu (2 x 4,3 km i 1 x 1,4 km) – proszę pamiętać, że wbiegając na trzecią pętlę nie biegniemy jej całej tylko po ok. 1200 m na ul. Tumskiej skręcamy w lewo do mety na Rynku.
 6. Posiłek regeneracyjny, Rogal Marciński, kawa, herbata, żurek – wydawane po biegu na gnieźnieńskim Rynku w okolicy meta za okazaniem numeru startowego.
 7. Dekoracja zawodników – na Rynku w strefie mety, godzina 13:00 (obecność nagradzanych jest warunkiem otrzymania nagrody).
 8. Nagrody: trzy pierwsze miejsca w kategorii open kobiet i mężczyzn (nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Altom), I miejsce w kategoriach wiekowych oraz gnieźnian i gnieźnianek (11111 groszy) oraz trzy pierwsze miejsca w kat. gnieźnian i gnieźnianek nagrody od firmy Altom.
 9. Przechowalnia bagażu – depozyt (oznakowanie i odbiór na numer startowy) w biurze zawodów; czynny: piątek 11.11.2022 w godzinach 8:30 – 13:00.
 10. Kabiny sanitarne na gnieźnieńskim Rynku .
 11. Prysznic po biegu – sala sportowa II LO Gniezno ul. Łubieńskiego 3/5 (Biuro Zawodów).
 12. Parkingi w centrum Gniezna – bezpłatny: ul. Sobieskiego 20 (obok hotelu IBIS); płatne przy ul. Łaskiego 10 , Dąbrówki 24, Słomianka 8

Prosimy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego podczas parkowania na ulicach miasta.

 1. Na wszelki wypadek zapiszcie sobie numer telefonu do koordynatora służb medycznych: 602-790-825.
 2. Dobrym zwyczajem jest zapisywanie kontaktu do bliskiej osoby w razie nagłego wypadku, na odwrocie numeru startowego.

Życzymy wszystkim miłego pobytu w Gnieźnie, udanego startu i dobrej zabawy!

Klub Altom © 2024. All rights reserved.