VIII Gnieźnieński Bieg Niepodległości przeszedł do historii

11 listopada 2022 roku na starcie VIII Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości stanęło 505 zawodników.

117 kobiet oraz 388 mężczyzn wystartowało o 11:11 spod gnieźnieńskiej Katedry. Biegacze w koszulkach biało-czerwonych przemierzyli 10 kilometrową trasę wytyczoną ulicami Gniezna.

Dwie pętel po 4,3 km oraz jedna x 1,4 km przebiegały ulicami Tumską, Św. Wojciecha, Seminaryjną, Żuławy, Świętokrzyską, Podgórną, Św. Wawrzyńca, Słomianką, Jeziorną, Cierpięgi, Krótką, Dalkowską, Łąkową i Łaskiego z metą na gnieźnieńskim Rynku.

Trasa nie należała do łatwych i liczyła sporo wzniesień oraz zbiegów. Najszybciej w tym roku pokonał ją Damian Sitarz z czasem 34:49. Drugi na mecie pojawił się Patryk Bogucki z rezultatem 35:04, a trzeci był Adam Pilarski z wynikiem 35:17.

Pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety była Joanna Stawowa z czasem 40:08, tuż za nią była Karolina Turowska z rezultatem 40:09, a trzecia na mecie pojawiła się Agata Zachwieja z wynikiem 42:58.

Fot. Foto Doris w Kapeluszu

Fot. Foto Doris w Kapeluszu

Zawodnicy po przekroczeniu mety otrzymali pamiątkowy medal. Czekał na nich również ciepły posiłek i pyszny rogal świętomarciński.

Organizatorzy przyznają, że bieg cieszył się dużym zainteresowaniem i trzykrotnie była zwiększana pula miejsc na tegoroczną edycję.

Fot. Foto Doris w Kapeluszu

Fot. Janusz Rafiński

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Dziękujemy za wspólne odśpiewanie hymnu narodowego oraz uczczenie biegiem Narodowego Święta Niepodległości!

Klub Altom © 2024. All rights reserved.