Najważniejsze informacje organizacyjne dla uczestników Biegu Niepodległości

Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dla uczestników VIII Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości.

 1. IX Gnieźnieński Bieg Niepodległości będzie miał patriotyczną oprawę (m.in. Msza Św. w intencji ojczyzny, ustawienie wart i składanie wieńców i kwiatów pod pomnikiem Bolesława Chrobrego, odśpiewanie Hymnu Polski przed startem, w pakiecie startowym okolicznościowa biało – czerwona koszulka).
 2. Biuro zawodów – sala sportowa II LO Gniezno ul. Łubieńskiego 3/5 w dniu zawodów (sobota 11.11.2023) w godzinach 8:00-10:00.

Podstawą odbioru pakietu startowego jest okazanie przez zawodnika biletu na bieg z QR kodem. Odbiór pakietu startowego przez inną osobę jest możliwy również za okazaniem biletu na bieg z QR kodem. Posiadanie biletu z QR kodem innego biegacza jest jednoznaczne z upoważnieniem tej osoby do odbioru pakietu startowego.

 1. Pakiet startowy zawiera: numer startowy, agrafki, okolicznościową koszulkę, kubek, kupon rabatowy do sklepu firmowego Altom.
 2. Każdy Uczestnik wg regulaminu musi biec w pamiątkowej koszulce, którą otrzyma w pakiecie startowym.
 3. Pamiątkowa koszulka – odbiór w biurze zawodów na podstawie kodu QR.
 4. Start godz. 11:11, ul. Łaskiego okolica katedry; metagnieźnieński  Rynek
 5. Trasa biegu (2 x 4,3 km i 1 x 1,4 km) – proszę pamiętać, że wbiegając na trzecią pętlę nie biegniemy jej całej tylko po ok. 1200m na ul. Tumskiej skręcamy w lewo do mety na Rynku.
 6. Posiłek regeneracyjny, Rogal Marciński, kawa, herbata, zupa – wydawane po biegu na gnieźnieńskim Rynku w okolicy meta za okazaniem numeru startowego.
 7. Dekoracja zawodników – na Rynku w strefie mety, godzina 13:00 (obecność nagradzanych jest warunkiem otrzymania nagrody).
 8. Nagrody: trzy pierwsze miejsca w kategorii open kobiet i mężczyzn (nagroda finansowa + nagrody rzeczowe ufundowane przez firmę Altom), I miejsce w kategoriach wiekowych oraz gnieźnian i gnieźnianek (11111 groszy) oraz trzy pierwsze miejsca w kat. gnieźnian i gnieźnianek nagrody od firmy Altom
 9. Przechowalnia bagażu – depozyt (oznakowanie i odbiór na numer startowy) w biurze zawodów; czynny: sobota 11.11.2023 w godzinach 08:00 – 13.30.
 10. Kabiny sanitarne na gnieźnieńskim Rynku, przy Biurze Zawodów oraz płatne toalety miejskie 2 zł gotówka – ul. Tumska oraz przy jeziorze Jelonek.
 11. Prysznic po biegu – sala sportowa II LO Gniezno ul. Łubieńskiego 3/5 (Biuro Zawodów).
 12. Parkingi w centrum Gniezna – bezpłatny: ul. Sobieskiego 20 (obok hotelu IBIS);

                                                           płatne przy ul. Łaskiego 10 , Dąbrówki 24, Słomianka 8

          Prosimy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego podczas parkowania na ulicach miasta.

 1. Na wszelki wypadek zapiszcie sobie numer telefonu do koordynatora służb medycznych: 602-790-825,
 2. Dobrym zwyczajem jest zapisywanie kontaktu do bliskiej osoby w razie nagłego wypadku, na odwrocie numeru startowego.

Życzymy wszystkim miłego pobytu w Gnieźnie, udanego startu i dobrej zabawy!

Klub Altom © 2024. All rights reserved.