IX Gnieźnieński Bieg Niepodległości przeszedł do historii

W 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości 487 biegaczy w biało-czerwonych koszulkach stanęło na starcie nowo wytyczonej trasy ulicami Gniezna.

Organizatorzy zadbali, by dystans 10 km, podobnie jak w poprzednich edycjach, utrzymał miano jednego z najbardziej wymagających tras gnieźnieńskich biegów. Oprócz kilku podbiegów, na zawodników czekało również okrążenie nowo oddanej bieżni lekkoatletycznej oraz zrewitalizowanego terenu dookoła jeziora Jelonek.

Zdj. Foto Doris w Kapeluszu

Pierwszy na mecie zameldował się olimpijczyk z Pekinu – Tomasz Szymkowiak, uzyskując czas 00:35:09.

Wśród kobiet najlepszą okazała się gnieźnianka Patrycja Bruch, uzyskując czas 00:40:55

Zdj. Foto Doris w Kapeluszu

Jak co roku, mieszkańcy Gniezna tłumnie dopingowali uczestników, kibicując zarówno na starcie pod gnieźnieńską katedrą, gdzie wspólnie odśpiewano hymn Polski, ale również na ulicach starówki oraz Rynku, na którym jak w ubiegłych latach umiejscowiona była meta biegu.

Wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali medal z wizerunkiem   Ignacego Jana Paderewskiego wielkiego kompozytora, aktywisty, polityka oraz filantropa. Jego działania przyczyniły się do utworzenia niepodległego państwa polskiego.

Zdj. Foto Doris w Kapeluszu

Po zawodach biegacze mieli okazję posilić się ciepłą zupą, jak również skosztować tradycyjnych Rogali Świętomarcińskich.

Już dziś zapraszamy na przyszłoroczną edycję Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości.

Do zobaczenia!

Zdj. Foto Doris w Kapeluszu

Klub Altom © 2024. All rights reserved.