Po raz VII uczcili Święto Niepodległości!

11 listopada 2021 roku na starcie VII Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości stanęło 414 zawodników by symbolicznie, o godzinie 11:11 wystartować spod gnieźnieńskiej Katedry i  świętować 103. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Wspólnie, w biało – czerwonych barwach, biegacze pokonali dystans 10 km tradycyjnie, zmagając się z niełatwą, pagórkowatą drogą wytyczoną ulicami Gniezna. Organizatorzy jak co roku starają się tak ułożyć trasę by wykorzystać potencjał, leżącej na siedmiu wzgórzach Pierwszej Stolicy Polski.

Jako pierwszy na gnieźnieński Rynek, gdzie jak co roku ulokowana jest meta Biegu Niepodległości, dotarł Przemysław Giżyński z Płocka, pokonując dystans zawodów z czasem 35:32 min. Pierwszą kobietą, która przekroczyła linię mety była Anna Mrotek osiągając czas 41:00 min.         
Półtorej minuty po zwycięzcy na mecie pojawił się gnieźnianin Patryk Bogucki plasując się na drugim miejscu z czasem 37:02 min., a trzeci finiszował Krystian Kurkowski z czasem 37:09 min. W kategorii kobiet druga na mecie pojawiła się Marzena Siwińska z czasem 41:37 min., a tuż za nią Joanna Stawowa osiągając wynik 41:44 min.

Przedstawiciele klubu biegowego ALTOM Gniezno, a zarazem organizatorzy przyznają, że pomimo trudnego dla tego sportu czasu, VII edycja Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości cieszyła się tak dużym zainteresowaniem, że zmuszeni byli dwukrotnie zwiększać pulę miejsc. Optymistycznym wydaje się być fakt, że po kilkunastu miesiącach marazmu spowodowanego panującymi obostrzeniami związanymi z pandemią COVID-19, biegacze chętnie wracają do trenowania oraz startów w zawodach ulicznych co daje nadzieję, że przyszłoroczny sezon biegowy wróci do formy sprzed pandemii, czego wszystkim życzymy!         

Wszystkim zawodnikom gratulujemy i dziękujemy za wspólne uczczenie Narodowego Święta Niepodległości!

    

Klub Altom © 2024. All rights reserved.