Konferencja prasowa IX Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości

Tradycyjnie, 11 listopada 2023 roku po raz IX odbędzie się Gnieźnieński Bieg Niepodległości, który po raz pierwszy, z inicjatywy Prezydenta Gniezna Tomasza Budasza, odbył się w 2015 roku.

Dzień 11 listopada jest dla nas szczególnym i pełnym radości świętem. Już po raz 9. pobiegniemy w Biegu Niepodległości i po raz pierwszy zmienioną trasą, przez całkiem nową bieżnię. Cieszę się, że biegacze w takiej liczbie będą ją testować. Jest to też wspaniałe miejsce do kibicowania, do czego serdecznie zachęcam – powiedział Prezydent Gniezna Tomasz Budasz

Kolejny raz włączamy się w obchody Narodowego Święta Niepodległości w Gnieźnie. Istniejemy już ponad 150 lat, a propagowanie patriotycznych idei, włączanie się w akcje charytatywne oraz wspieranie lokalnych inicjatyw m.in. takich jak Gnieźnieński Bieg Niepodległości jest dla nas bardzo ważne – mówi Mariusz Kowalczyk Wiceprezes Banku Spółdzielczego w Gnieźnie.

Jak co roku Gnieźnieński Bieg Niepodległości rozpocznie się wspólnym odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego, hymnu Rzeczypospolitej Polskiej, a o godzinie 11:11 blisko 550 biegaczy stanie na starcie u podnóża gnieźnieńskiej katedry by ruszyć ulicami miasta trasą na dystansie 10 km. Tradycyjnie meta usytuowana będzie na gnieźnieńskim Rynku, gdzie na każdego zawodnika, który ukończy bieg, czekać będzie pamiątkowy medal oraz Rogal Świętomarciński.

– Zachęcam wszystkich gnieźnian do wyjścia na ulicę miasta 11 listopada o godzinie 11:00. Pokażmy, że potrafimy być razem i okażmy wsparcie kibicując zawodnikom podczas Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości. Jak co roku trasa jest wymagająca więc biegacze na pewno liczą na wsparcie mieszkańców. Blisko 550 uśmiechniętych zawodników ubranych w pamiątkowe biało czerwone koszulki robi wrażenie, a wspólne kibicowanie w tak ważnym dla Polski dniu to świetna zabawa – dodał Andrzej Krzyścin, dyrektor biegu.

Koszulka IX Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości
Medal IX Gnieźnieńskiego Biegu Niepodległości

Do zobaczenia 11 listopada w Gnieźnie!

Klub Altom © 2024. All rights reserved.